Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ?Triennale z Martwą Naturą? - 14 grudnia 2012 r. - 25 stycznia 2013 r.


W dniu 14 grudnia 2012 r. o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego ?Triennale z Martwą Naturą?, ogłoszonego przez BWA w Sieradzu w maju br.

Wideo z wernisażu dzięki Sieradzkiej TV.

 


Kolejna, szósta już edycja konkursu, jedynego przeglądu o takiej tematyce w naszym kraju, to nie tylko okazja do malarskich konfrontacji profesjonalnych artystów z różnych stron Polski, ale także możliwość poszerzenia i twórczej eksploracji formuły martwej natury, nowego spojrzenia na temat, który rozwija się wraz z rozwojem cywilizacji i mnożeniem przedmiotów wszelkiego autoramentu oraz doskonały pretekst do zastanowienia się nad rolą i znaczeniem warsztatu malarskiego dla rozwoju sztuki współczesnej.

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Starosta Sieradzki. Patronat Medialny sprawują TVP Oddział w Łodzi, miesięcznik kulturalny ?Kalejdoskop? oraz kwartalnik ?Artysta i sztuka?

Na wystawę pokonkursową składa się 75 prac malarskich związanych tematycznie z martwą naturą, wybranych z ponad 400 nadesłanych na konkurs. Prezentują różnorodne ujęcia tematu ukazując, jak niewyczerpany jest zasób twórczych rozwiązań tak pozornie tradycyjnej tematyki, jaką jest martwa natura.

Podczas wernisażu wręczone zostały nagrody: Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Starosty Sieradzkiego, Nagroda Prezydenta Miasta Sieradza, dwie nagrody kwartalnika ?Artysta i Sztuka? oraz 7 wyróżnień honorowych.