Rok 2010 wystawy
Wystawa malarstwa Romana Maciuszkiewicza ?Tam?? 10 grudnia 2010 r. - 22 stycznia 2011r.


Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza Szanownych Państwa do obejrzenia wystawy malarstwa ROMANA MACIUSZKIEWICZA, zatytułowanej ?Tam?? .

 
Wystawa malarstwa Aleksego Nowaka Piąta pora roku 5 - 27 listopada 2010 r.


Wystawa ?Piąta pora roku? jest wyborem ważniejszych prac artysty z ostatnich 10 lat.

 
Wystawa Zbiorowa PIEŚŃ UJDZIE CAŁO... Polskie pieśni patriotyczne 8 - 30 października 2010 r.


Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza dorosłych oraz młodzież, do obejrzenia wystawy ilustracji książkowej zatytułowanej ?Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne".

 
Wystawa zbiorowa NAMASTE - Indie, Nepal Tybet 4 września - 2 października 2010 r.


Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa, grafiki i fotografii zatytułowanej NAMASTE. INDIE-TYBET-NEPAL. W wystawie bierze udział trzynastu artystów z całej Polski, prezentując prace plastyczne zainspirowane wyprawami do Indii, Tybetu i Nepalu.

 
Wystawa malarstwa Benedykta Kroplewskiego 6 sierpnia - 4 września 2010 r.


" ... W pracach Benedykta Kroplewskiego wyraźna jest oscylacja między porządkiem i chaosem; między marzeniem o idylli i apokaliptyczną obawą przed zniszczeniem żywej natury. W przepełnionej znakami i symbolami malarskiej strukturze cytowane są dobrze znane obrazy z przeszłości, uważny widz postrzega jednak semiotyczną różnicę między teraz i wtedy. Naszą teraźniejszość i jej zagrożenia lokalizuje z niesamowitą dosadnością napięcia, które wyraża się w paradoksalny sposób w metaforach i symbolach. Zastosowana tu paleta barw starych mistrzów oraz dokładność detalu tworzy fascynującą atmosferę wyrafinowanej obcości, a także, przez zanurzenie w świecie marzeń artysty, gotowość pokonania wewnętrznych sprzeczności, paradoksów i obrazowych zagadek..."

prof.Alex Baumgartner; odczyt na wernisażu w Berlinie

 
Wystawa Zbiorowa Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego 12 czerwca - 24 lipca 2010


11 czerwca 2010 roku o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych uroczystym wernisażem rozpoczęła się wystawa fotografii Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Sieradzu. Dziewiętnastu autorów, członków STF prezentuje prace o bardzo szerokiej tematyce. Fotografie barwne i czarno-białe , nastrojowe portrety, wysmakowane akty jak również zatrzymane w kadrze sceny z życia codziennego .
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

 
Wystawa Zbiorowa Z biegiem Warty Kamion 2000-2009


10 lat minęło.
Przeciętnemu zjadaczowi chleba nazwa Kamion mówi niewiele. Wieś położona malowniczo w dolinie Warty, gdzie rzeka rozlewa się i wiruje, zarasta wierzbowymi wysepkami i tworzy urokliwe zatoczki, gdzie lasy pachnące igliwiem ciągną się nieskończenie, pofalowane, poprzecinane wąwozami i jarami.

 
Wystawa malarstwa Cezarego Zbrojewskiego Dwadzieścia dwa... 16 kwietnia - 08 maja 2010


Dwadzieścia dwa lata przy własnej sztaludze, przez którą przeszło w tym czasie kilka tysięcy obrazów olejnych, akryli, rysunków, akwarel oraz prac realizowanych technikami mieszanymi.

 
II Ogólnopolski Plener Malarski "SIERADZKIE IMPRESJE" 12 marca 09 kwietnia 2010


Prezentowana wystawa jest plonem II Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego ?Sieradzkie impresje", który odbył się w Sieradzu w dniach 12-21 października 2009 r. w ramach akcji pozyskiwania środków na renowacje najstarszego zabytku architektonicznego Sieradza, podominikańskiego klasztoru Sióstr Urszulanek.

 
Wystawa zbiorowa ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA w SIERADZU 5 luty 2010 - 03 marca 2010


WYSTAWA PRAC STUDENTÓW REALIZOWANYCH POD KIERUNKIEM PROF. TADEUSZA MAJDY ASYST. MACIEJA KĘDZIELAWSKIEGO