Rok 2011 wystawy
Wystawa środowiskowa XIII Sieradzkie Prezentacje Plastyczne 10 grudnia 2011 r. - 28 stycznia 2012 r.


Sieradzkie Prezentacja Plastyczne to cykliczny przegląd dokonań twórczych artystów związanych z sieradzkim środowiskiem plastycznym. Związanych miejscem urodzenia, zamieszkania, czy choćby nawet efemerycznym przemknięciem kiedyś przez Sieradz i okolice.

 
Wystawa malarstwa i rzeźby Antoniego Walerycha "ESPRESSIVO CON PASSIONE" 5-26 listopada 2011 r.


W dniach 5-26 listopada 2011 roku prezentujemy wystawę malarstwa i rzeźby Antoniego Walerycha, absolwenta PWSSP w Poznaniu (dzisiejsze ASP) pt. ESPRESSIVO CON PASSIONE.

 
Wystawa malarstwa Zdzisława Witwickiego ILUSTRACJE 7 - 29 października 2011 r.


Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na wystawę ilustracji wybitnego malarza i rysownika Zdzisława Witwickiego.

W dzieciństwie sam ilustrował swoje lektury szkolne, aby je nieco urozmaicić. Po wojnie został redaktorem artystycznym w Instytucie Wydawniczym "Nasza Księgarnia". Największą sławę zyskał jako twórca graficznych wizerunków krasnala Hałabały i wróbelka Elemelka.

 
Wystawa obiektów "PRZESTRZENIE DOROTY SAK" 10 września - 1 października 2011 r.


Dorota Sak ? Wystawa obiektów ?PRZESTRZENIE DOROTY SAK?
Urodziła się w 1962 r. w Tarnowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi broniąc z wyróżnieniem dyplom w 1990 r. Pracuje w macierzystej uczelni prowadząc Pracownię Kształtowania Formy Ubioru.

 
Wystawa obrazów "MARKA SAKA DWA ŚWIATY" 10 września - 1 października 2011r.


Urodzony w 1960 r. w Tarnowie. Studiował na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskał w Pracowni Technik Litograficznych w 1989 roku.

 
Wystawa malarstwa Bogdana Korczowskiego 15 lipca - 27 sierpnia 2011 r


Bogdan Korczowski urodził się w 1954 roku w Krakowie. W 1978 ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. W latach 80-tych osiedlił się w Paryżu, gdzie mieszka do dzisiaj. Tam otrzymał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (Beaux-Arts) Za swoją działalność artystyczną został wyróżniony w 1986 roku nagrodą Rady Regionu Ile-de-France w Paryżu. W 1988 otrzymał prestiżowe stypendium Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku. Wystawia we Francji, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce: Krakowie, Warszawie, Toruniu, Wałbrzychu, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim i wreszcie w Sieradzu.

 
Wystawa rzeźby Marioli Wawrzusiak 17 czerwca - 9 lipca 2011 r


Mariola Wawrzusiak urodziła się w Rzeszowie w 1971 roku. W latach 1992-1997 studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. W roku 2007 uzyskała tytuł doktorski. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP, prowadzi tam pracownię rysunku . Jest stypendystką Miasta Krakowa i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Wystawa ceramiki i malarstwa Iwony Niedźwieckiej 13 maja - 4 czerwca 2011r.


Iwona Niedźwiecka - ur. w 1962 r., pedagog w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Studia magisterskie ukończyła na Wydziału Edukacji Wizualnej ASP Łódź. Posiada rzadką umiejętność toczenia na kole garncarskim. Realizuje się w projektach rzeźbiarskich i ceramicznych.

 
Wystawa malarstwa Mikołaja Obryckiego 8 kwietnia - 5 maja 2011 r.


Urodził się w Szczecinie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych odbył w latach 1998-2003. Na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby w Poznaniu. Dyplom z malarstwa został wykonany pod opieką profesora Jerzego Kałuckiego. Praca teoretyczna pod tytułem "Samoloty" została napisana w grupie prowadzącej prof. Alicji Kępińskiej. Swe prace zaczął wystawiać zanim rozpoczął studia. Swoją pierwszą ekspozycję miał w 1994 roku. Do tej pory zrealizował ponad 50 wystaw w kraju i zagranicą.

 
III Ogólnopolski Plener Malarski SIERADZKIE IMPRESJE 4 marca - 2 kwietnia 2011


W dniach 27 września - 6 października odbył się w Sieradzu III Ogólnopolski Plener Malarski zorganizowany przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK w Sieradz, działający przy klasztorze chór "Cantilena", Urząd Miasta Sieradza oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie prac plastycznych, które w maju 2011 roku zasilą aukcję charytatywną na rzecz renowacji podominikańskiego klasztoru Sióstr Urszulanek - najstarszego zabytku architektonicznego Sieradza.

 
Wystawa malarstwa Łódzkiej grupy twórczej PLUS MINUS 5 - 26 lutego 2011 r.


Tę nieformalną grupę, którą łączy wspólne zainteresowanie pracą pasja tworzenia oraz więzy przyjaźni tworzą Barbara Cuper - Zbierska, Barbara Czerwińska, Elżbieta Dmowska -Sawczuk, Urszula Klechta - Knol, Izabella Klinger, Wiesława Maria Niedbajlik, Hanna Mróz -Witaszek, Maria Sadowska i Małgorzata Stopczyńska - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.