Rok 2013 wystawy premierowe
Wystawa malarstwa Jarosława Lewery pt. Foto - Realizm 7 - 27 grudnia 2013 r.


Artysta, urodzony w 1972, mieszka w Pabianicach. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w pracowni malarstwa i rysunku.

Ma na swoim koncie 12 wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursach, gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia, między innymi w organizowanych przez BWA w Sieradzu kolejnych edycjach ?Triennale z Martwą Naturą?.

 
Wystawa pokonkursowa XVIII Konkursu Fotografii WP "FOTO 2013" 19 - 29 listopada 2013 r.


Na wystawie pokonkursowej XVIII Konkursu Fotografii WP ?FOTO 2013? zaprezentowano pojedyncze prace oraz zestawy fotografii o tematyce wojskowej 49 uczestników konkursu, w tym prace nagrodzone i wyróżnione.

 
Wystawa premierowa 12 października - 7 listopada 2013 r.


Zapraszamy na wystawę interdyscyplinarną KATARZYNY GERLACZYŃSKIEJ "STILL-ALIVE" w dniach 12 października - 7 listopada 2013 r.

Artystka urodziła się w 1982 roku w Olsztynie. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jest absolwentką Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, który ukończyła w 2005 r. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację, fotografię i grafikę użytkową.

 
Wystawa premierowa 7 - 27 września 2013 r.


Wystawa ceramiki, książki artystycznej i fotografii Joanny Apanowicz pt. "Dialogi niemożliwe"

Joanna Apanowicz mieszka w Łodzi. Dyplom w łódzkiej ASP obroniła w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera i pracowni grafiki reklamowej prof. Bogusława Balickiego. Od 2006 roku zajmuje się ceramiką. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej na macierzystej uczelni. Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa premierowa 7 - 27 września 2013 r.


Wystawa malarstwa akwarelowego Leokadii Bartoszko

Leokadia Bartoszko jest łodzianką, absolwentką łódzkiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1967. Od lat prowadzi pracę dydaktyczną, obecnie jest profesorem macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo, fotografię i grafikę projektową, stosując nowatorskie, autorskie rozwiązania przy pomocy światła lasera czy technik komputerowych. Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa malarstwa Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk "DŹWIĘCZNOŚĆ KOLORU" 13 lipca - 23 sierpnia 2013 r.


Artystka, urodzona w 1973 r. mieszka w Zduńskiej Woli. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 
Wystawa rysunku, malarstwa i ceramiki Anny Szymanek 15 czerwca - 5 lipca 2013 r.

 

Anna Szymanek urodziła się w 1937 r. Jest absolwentką wrocławskiej ASP. Ma na swoim koncie ponad 40 wystaw indywidualnych oraz udział w 200 wystawach zbiorowych ogólnopolskich
i międzynarodowych. Poza aktywną pracą twórczą od lat organizuje i prowadzi plenery malarskie w Gorzowie, Dębnie Lubuskim i Jaworzynce.

 
Wystawa grafiki i fotografii Dariusza Dart Chojnackiego "DŹWIĘKI CZASU I PRZESTRZENI" 11 - 31 maja 2013 r..

 

Dariusz Chojnacki, urodzony w 1967 roku, ukończył Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Jest twórcą aktywnym i wszechstronnym. Uprawia malarstwo, grafikę, fotografię, rysunek, jest także poetą i kompozytorem. Ma na swoim koncie wiele wystaw w Polsce i Grecji oraz cenne inicjatywy spotkań artystycznych w Kaliszu i Łodzi. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Architektury Tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, gdzie sprawuje funkcję szefa specjalności Komunikacja Wizualna.

 
"Boska Komedia" Dantego w grafice i rysunku. 6 - 26 kwietnia 2013 r.

 

Dzieło Dantego, powstałe w końcu XIII wieku, przedstawia wizję wędrówki poety przez zaświaty ? Piekło, Czyściec i Niebo. Jest poetycką alegorią ludzkiego losu a jednocześnie syntezą kultury i myśli filozoficznej średniowiecza.
Wystawa potwierdziła uniwersalne wartości i wymowę ?Boskiej Komedii?. Zaprezentowane prace, bardzo różne w formie, prowadzące widza od realizmu i ekspresjonizmu do abstrakcji, nasycone ogromnym ładunkiem emocjonalnym, przybliżają nam wielką literaturę włoskiego renesansu oraz pozwalają zastanowić się nad ponadczasowymi problemami świata i ludzkiej w nim egzystencji.

 
Wystawa malarstwa Angeliki Brzostowskiej-Pociechy zatytułowanej ?Imponderabilia? 9 - 29 marca 2013 r.

 

Artystka jest sieradzanką i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom na Wydziale Grafiki i Malarstwa obroniła w 2007 r. Obecnie mieszka w Łodzi. Ma na swoim koncie trzy wystawy indywidualne w Łodzi oraz udział w łódzkich i sieradzkich zbiorowych prezentacjach plastycznych.

 
Wystawa malarstwa Jolanty Caban 8 lutego - 1 marca 2013r. (Finisaż)

 

Jolanta Caban jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1989 r.
W 1992 r. otrzymała stypendium rządu Francji i odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier.
Swe prace prezentowała dotychczas w Warszawie, Toruniu, Poznaniu oraz we Francji, USA i na Litwie.