Galeria na Piętrze Rok 2013
Uprzejmie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy "Koła Artystycznej Fortuny" z Wydziału Pedagogiczno Artystycznego UAM w Galerii na Piętrze w dniu 27 czerwca 2019 r.

 IMG 1214

 
Uprzejmie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy malarstwa Michała Śledzińskiego.

16

Dziękujemy Tomaszowi Oszczędzie za pomoc fotograficzną.

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy malarstwa Henryka Włocha. Wystawa czynna do 17 maja 2019 r.

 IMG 0305

 
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z otwarcia wystawy rysunków Sławomira Szeredy czynnej do 22 czerwca 2018 r.

IMG 7164

Na otwarciu wystawy wykonywana jest dokumentacja fotograficzna i filmowa na potrzeby promocji i archiwizacji wydarzeń odbywających się w BWA w Sieradzu. Udział w spotkaniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku i jego udostępnienie w materiałach promocyjnych BWA. Jeśli któraś z osób uwidocznionych na zdjęciach chce zgłosić uwagi dotyczące publikacji prosimy o wysłanie informacji na e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub kontakt na numer telefonu: 43 822 48 45 w godzinach 8.00 - 15.00 w dni powszednie.

 
Wystawa malarstwa Jerzego Jabłońskiego pt. Sieradz - miejsca nieoczywiste w Galerii na Piętrze 24 maja - 25 sierpnia 2017 r.

 IMG 2897

 

 
Zapraszamy do Galerii na Piętrze na wystawę rysunku i malarstwa Zenona Bogusza do dnia 30 listopada 2016 r.

 01

 

 
W Galerii na Piętrze do 14 października 2016 r. można obejrzeć wystawę malarstwa Eugenii Trzcińskiej.

 zaproszenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zapraszamy do zwiedzenia wystawy malarstwa "Natura według Janiny i Edwarda Habdasów" czynnej do 12 września 2016 r. w Galerii na Piętrze.

 plakata

Janina i Edward Habdasowie to artystyczne małżeństwo z Łodzi, absolwenci łódzkiej ASP w latach 60 – tych XX wieku.

Edward Habdas (ur. w 1939 r.) uprawia malarstwo i grafikę. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad dwustu wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Austrii, Rosji, Hiszpanii, USA a także laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Janina Habdas (1942 – 2003) zajmowała się wzornictwem przemysłowym, malarstwem i grafiką.

Krótki film przedstawiający wystawę.

 
Wystawa rysunko - obrazów PRZEMYSŁAWA GRELI "Moje Miasto" w Galerii na Piętrze 31 marca - 29 kwietnia 2016 r.

 IMG 6280

Przemysław Grela
projektant, grafik, fotograf.
Wychował się w Sieradzu. Od dzieciństwa fascynował się sztuką, a konkretnie fotografią, poprzez która, uczył się Świata. Początkowo amatorskie próby poznania świata dzięki fotografii, szybko przerodziły się w jego pierwsze, lecz nie ostatnie zamiłowanie. Niemniej jednak w wyniku różnych życiowych zakrętów, to nie fotografia stała się przedmiotem jego studiów. Rozpoczął naukę w ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów.

 
Zapraszamy na wystawę "LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MALARSKIEGO" Triennale z Martwą Naturą 1997-2012 r. w Galerii na Piętrze 23 stycznia - 26 lutego 2016 r.

IMG 4819

 

 
W dniu 4 listopada 2015 r. o godzinie 17.00 w Galerii na Piętrze odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Kasjana Farbisza

IMG 4119

Zdjęcia z wernisażu

Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2015 r.

Serdecznie  zapraszamy

 

 
W dniu 16 stycznia 2015 r. w Galerii na Piętrze Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy twórczości GRUPY PLASTYCZNEJ UNIWERSYTETU III WIEKU w ŁASKU

 

Od 2009 r. prace powstałe w Sekcji Plastycznej, prezentowane są na licznych wystawach, między innymi w Łasku, Zelowie, Kolumnie, Pabianicach i Zduńskiej Woli.

 
W dniu 16 grudnia otwarta została w ?Galerii na piętrze? Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu wystawa ceramiki artystycznej DONATY LESIŃSKIEJ.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z otwarcia wystawy.

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
W Galerii na Piętrze w dniach 06 listopada - 3 grudnia 2014 r. można oglądać wystawę poplenerowa ?Sieradzkie impresje?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 06 ? 30 listopada 2014 r. prezentowana jest w ?Galerii na Piętrze? wystawa poplenerowa ?Sieradzkie impresje?, będąca plonem V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który odbył się w maju bieżącego roku w sieradzkim klasztorze pod opieką i z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

 
W dniu 17 czerwca 2014 r. w "Galerii na Piętrze" odbyła się promocja książki Janusza Ziarnika pt. ?Opowieści dobrońskie?

 

?Opowieści dobrońskie? to zbiór oowiadań i baśni inspirowanych miejscami, zdarzeniami i obyczajami związanymi z gminą Dobroń.

Janusz Ziarnik jest pedagogiem, podróżnikiem, regionalistą i współautorem przewodnika ?W dolinie Grabi? i ksiązki ?Ze wspomnień trubadura i jego wychowanka Jaśka?.

Na promocji obecny był również Aleksy Nowak, twórca ilustracji do książki.

Wideo z promocji dzięki STR.

 
GALERIA NA PIĘTRZE - Wystawa malarstwa Jana Trojana ze zbiorów BWA w Sieradzu 7 listopada- 30 grudnia 2013 r.


Zapraszamy na wystawę malarstwa
Jana Trojana ? obrazów olejnych ze zbiorów własnych BWA.

Jan Trojan urodził się w 1949 r. w Ruścu. Studiował na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkaniny w PWSSP w Łodzi. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego i w pracowni projektowania druku na tkaninie prof. Marii Zielińskiej w 1974 r.

 
Wystawa "Wspomnienie starego Sieradza" od 28 maja 2013 r.

W dniu 28 maja (wtorek) o godz. 12.00 otworzyliśmy ?Galerię na Piętrze? ? miejsce prezentacji dzieł sztuki ze zbiorów własnych BWA, ciekawych propozycji artystów nie tylko sieradzkich, studentów ASP, być może uzdolnionych uczniów, a także osób różnych zawodów zajmujących się sztuką . Istnieje ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce, gdzie będzie mogła pojawić się wystawa mniejsza, niż tego wymagają sale A i B, gdzie oczywiście działalność wystawiennicza będzie kontynuowana na dotychczasowych zasadach.